Lazerle Varis Tedavisi Hakkında Genel Bilgiler

Lazerle Varis Tedavisi Hakkında Genel Bilgiler

Lazerle Varis Tedavisi Hakkında Genel Bilgiler

Lazerle Varis Tedavisi Hakkında Genel Bilgiler

Büyük bir oranda kadınların şikayetçi olduğu varis sorununa, gelişen teknoloji ile birlikte yeni çözümler üretiliyor. Varis tedavisi konusunda ameliyat yöntemlerinin yerini, daha hızlı ve pratik olan tedavi şekilleri alıyor. Ameliyat korkusu olan ve tedavi için gündelik yaşamından bir süre kopmak istemeyenlere uygun yöntemlerden biri de, lazer yöntemi ile varis tedavisidir. Varis ameliyatından çok daha kısa sürelerde çözüm üreten lazerli varis tedavi yöntemi, varis türlerinin bir çoğu üzerinde oldukça etkili.

Varis Nedir?

Varisler, bacaklarımızda yer alan toplardamarlara ait kapakların görevini tam olarak yerine getirememesinden dolayı ortaya çıkar. Varislerin sebebi olan bu kapaklar, kanın bacaklardan yukarıya doğru taşınmasında görev alırlar. Kirli kanın, temizlenmek üzere kalbe ve ciğerlere taşınmasında görev alan toplardamarlardaki bu kapakların işlevsel bozukluğu, kanın bölgede birikmesine ve damarların genişlemesine neden olur. Varisler farklı türlerde olabilir. Bazıları için çok olumsuz sonuçlar doğurmayan varis sorunu, kimileri için ağrı sağlık sorunlarına yol açabilir. İlerlemeye müsait bir rahatsızlık olan varislerle ilgili olarak, uzman görüşü almak oldukça önemlidir. Varis çorabı, skleroterapi, buharla varis tedavisi, radyofrekans varis tedavisi, köpükle varis tedavisi veya lazerle varis tedavisi çözümleri, günümüzde en yaygın kullanılan yöntemlerdir. Eğer lazer ile varis tedavisi ile bu sorundan kurtulmak istiyorsanız, bu tedaviye uygun olup olmadığınızla ilgili doktorunuzdan bilgi almalısınız.

Lazerle Varis Tedavisi Nedir?

Varisin nedeni olan damarların kapatılması veya iptal edilmesinde lazer ışınlarından yararlanmaya, lazerli varis tedavisi adı verilir. Ağrı ve acıya neden olmayan bir varis tedavi yöntemidir. Gerekli görüldüğünde bölgesel olarak ağrı kesici işlemleri veya rahatlatıcı çözümler uygulanabilir. Lazerle varis tedavisi olmak için, ameliyatta olduğu gibi genel bir narkoz verilme işlemine gerek duyulmaz. Lazer ile varise çözüm yönteminde yatış işlemine gerek yoktur. Bu işlemde, seansınız bittikten kısa süre sonra evinize dönebilirsiniz. Lazer yöntemini uygulamadan önce varis sorununuz ölçüm yöntemleri ile incelenir. Varisin ortaya çıkış nedenleri ve yapısı incelendikten sonra lazer tedavi süreci başlatılır.

Lazerle Varis Tedavisi Hakkında Genel Bilgiler

Comments

  1. Rengin hanım merhaba, bacaklarımdaki varislerin tedavisi için lazer yaptırmayı düşünüyorum. bu tedavinin öncesinde yapmam gereken bir şey var mı? tedavi sonrasında ne kadar zamanda sağlığıma kavuşurum. teşekkürler

    1. Muharrem bey geçmiş olsun. Lazerle varis tedavisi yaptırmak istediğinizi belirtmişsiniz. Ancak lazerle varis tedavisi yaptırmanız gerektiğine dair bir raporunuz olup olmadığını belirtmemişsiniz. Böyle bir durumda sizin lazerle varis tedavisine ihtiyacınızın olup olmadığına yapacağımız renkli doppler ultrason ile karar verebiliriz. Eğer lazerle varis tedavisi yapılması gerekirse önceden bir hazırlık yapmanıza gerek yoktur. Tedavinin yapılmasından itibaren 1 ay içinde sağlığınıza kavuşursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir