Lazerle Varis Tedavisi Epilasyon Mudur

Lazerle Varis Tedavisi Epilasyon Mudur

Lazerle Varis Tedavisi Epilasyon Mudur

Lazerle Varis Tedavisi Epilasyon Mudur

Lazerle varis tedavisi denildiğinde akla gelen nedense hep lazer epilasyondur. Oysa durum böyle değildir.

Lazerle varis tedavisi esnasında varisli damarlar lazer enerjisi kullanılmak suretiyle kapatılarak sonlandırılır. Ancak bu işlem cilt yüzeyindeki kılları ya da kıl köklerini yakmak için kullanılan lazer epilasyon cihazları değildir.

Lazer enerjisi deri altındaki varisli damarlara cilt yüzeyinde etki edemez. Ancak bazı kılcal damar çatlamaları nedeniyle cilt yüzeyinden kullanılan kılcal damarları cilt yüzeyinden yakan cihazlar vardır. Bu tip tedaviye de lazerle varis tedavisi denilmemektedir.

Lazerle Varis Tedavisi peki nedir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi varisleşmiş damarların ameliyat ile koparılarak çıkarılmasından başka bir yol yoktur. Bunun yerine söz konusu varisli damarların cilt altında yakılarak kapatılması bir seçenek olarak ortaya çıkmıştır. Ameliyata göre son derece konforlu ve son derece hızlı iyileşme süresine sahip olan bu tedavi yönteminde hastalar ameliyathane ortamına girmeden çok hızlı bir şekilde ağrısız bir şekilde tedavi olmaktadır.

Lazerle varis tedavisi sırasında varisli damarın içine yerleştirilen lazer katateri damarın içten yakılmasını sağlar böylece varisli damar içten yakılarak kapatılır. Kapanan varisli damar bacaklarda kan birikmesinin oluşmasını önler.

Sonuç olarak lazerle varis tedavisi lazer epilasyon gibi değildir.

Lazerle Varis Tedavisi Epilasyon Mudur

Comments

    1. Kılcal varislerin tedavisinde lazer teknolojisi bir takım olumsuz sonuçları nedeniyle kliniğimizde uygulanmamaktadır. Ancak kılcal varislerin tedavisi için köpük skleroterapi uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir