Köpükle Varis Tedavisi

Köpük Tedavisi Varis Sorununa Yeni Bir Çözüm

Varisli damarın içine köpük verilerek damar kapatılır

Varisli damarın içine köpük verilerek damar kapatılır

Varis, toplumun büyük bir bölümünde görülen ve çoğu zaman yaşamı oldukça zorlaştıran bir rahatsızlıktır. Varisin sebepleri her bireyde aynı olmayabilir. Bununla birlikte, varisler farklı kategorilerde değerlendirip, tedavi edilen bir rahatsızlıktır. Kılcal varisler, orta boy varisler ve büyük varisler olarak sınıflandırılan bu rahatsızlık, bacak yaralarından, gece ağrılarına kadar birçok belirti ile kendini gösterir. Varisler, bacaklarda ve ayaklarda istenmeyen görüntülere yol açtığı için, kişinin yaşam kalitesini düşürebilir.

Varislerin tedavisi konusunda doğru adımların atılması, ileride oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçilmesi gerekir. Varisler, bazı bireylerin yaşamını fazla etkilemese de, birçok kişide sağlık açısından zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, varise çözüm olduğu iddia edilen birçok ürünü denemek yerine, doktorunuzdan bilgi almanız ve ona göre hareket etmeniz doğru olacaktır. Günümüzde varis tedavisi, eskiye nazaran çok daha hızlı ve pratik hale gelmiştir. Varis ameliyatı yerine bugün hastalar, daha hızlı ve kalıcı yöntemlerle tedavi edilebilmektedirler.

Varislerin nedeni, toplardamarlardaki kapak sorunlarına bağlı olarak, damarların genişlemesi ve görevini tam olarak yerine getirememesidir. Kanın kapaklarda yarattığı basınç ve birikme nedeniyle, damarlarda oluşan genişleme ve şişlik, çoğu zaman gözle görülür bir haldedir. Derinlerde yer alan varisler için ölçüm yöntemleri ile tespit yapılmaktadır. Birçok varis rahatsızlığında; ağrı, yanma, kaşıntı, kramp, yorgunluk ve ağırlaşma hissi görülür. Bu etkiler genellikle günün ilerleyen saatlerinde şiddetini arttırır. Bacaklardaki yaralar, morluklar, ayak bileklerindeki şişlikler gibi etkiler ise, varisin gözle görülür sonuçlarıdır.

Köpükle Ameliyatsız Varis Tedavisi

Varisli damarlar için yapılan ve köpük adı verilen ilacın kullanıldığı yönteme köpükle varis tedavisi adı verilir. İşlemde kullanılan ilaç, köpük haline getirilir ve sorunlu damarlara, iğne yardımıyla enjekte edilir. Tedavinin hedefi sorunlu damarın kapatılmasıdır. Varisin köpükle tedavisi, ameliyat yöntemlerine göre oldukça hızlı ve kolay bir işlemdir. Hasta yatışına gerek olmayan yöntemde, genel anestezi uygulanmasına da gerek yoktur. İşlemden sonra hastalar evlerine dönebilirler. Sorunlu bölgelerin gözle görülür bir şekilde iyileşmesi biraz zaman alabilir. Varis sorunu ağır olan kişiler, birden fazla köpükle varis tedavi seansı alabilirler.

Köpükle varis tedavisi hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın

 

Comments

    1. Köpük tedavisinin yapılması esnasında hiçbir ağrı duyulmuyor. İşlem şeker hastalarının enjeksiyon için her gün kullandığı ineler gibi ince iğneler ile yapıldığı için çoğu zaman hasta bir şey hissetmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir